...سه تفنگ دار ...My best gong is your heart beats & my best day is the day of meeting....

بیوگرافی و عکس های انریکه ایگلسیاس

***

***

***

***

***

***

***

***

***

***

انریکو میگوئل ایگلسیاس پریسلر خواننده/ترانه سرا در هشتم ماه مه ۱۹۷۵ در مادرید (اسپانیا) از تبار اروپایی-آسیایی چشم به جهان گشود.

پیشهٔ هنری انریکو در کمپانی مستقل فنوسویا شروع شد که به او یاری کرد تا به یکی از محبوب‌ترین هنرمندان آمریکای لاتین و بازار لاتین ایالات متحده تبدیل شود، با فروشی که بیشتر از اکثر آلبوم‌های اسپانیولی دیگر هنرمندان در آن دوره زمانی بود.پیش از سال ۲۰۰۰ او گذاری به جریان اصلی بازار انگلیسی زبان کرد و یک قرارداد منحصر به فرد را برای چند-آلبوم با شرکت یونیورسال میوزیک، برای مبلغ بی سابقهٔ $۴۸٬۰۰۰٬۰۰۰ امضا کرد تا بخش لاتین این شرکت آلبوم‌های اسپانیولی وی و شرکت اینتراسکپ آلبوم‌های انگلیسی او را منتشر نماید.

انریکو ۵ آهنگ شماره یک در ردهٔ جدول بیلبورد دارد و رکورد بیرون دادن ۱۷ تک آهنگ شماره یک اسپانیولی را در جدول ترک‌های داغ لاتین بیلبورد دارد. آلبوم‌های او هم اینک بیش از ۴۰ ملیون فروخته‌اند که او را پرفروش ترین هنرمند موسیقی اسپانیولی در جهان می‌گرداند.

اوایل حیات

انریکو پسر خوانندهٔ معروف اسپانیایی خولیو ایگلسیاس و روزنامه نگار فیلیپینی، ایزابل پریسلر است. او در مادرید اسپانیا به دنیا آمد و والدین او وقتی او سه ساله بود، از هم جدا شدند. انریکه از کودکی رابطه چندان صمیمانه ای با پدرش نداشت زیرا او بیشتر وقتش را در خارج از منزل بود و همچنین انریکه از اینکه مادرش تنها زن زندگی پدرش نیست ناراحت بود و این شیوه را نمی پسندید . 

مادر انریکو

و همچنین یک خواهر و یک برادربزرگ تر از خودش به نام های ""Julia Jose Iglesias Preysler و"Maria Isabel `Chabeli` Iglesias Preysler " دارد به اضافه دو خواهر ناتنی به نام های Tamara Falco Preyslerو Ana Boyer Preysler و دو برادر ناتنی به نام های Alejandro Iglesias و Rodrigo Iglesias .

بعد از جدایی والدینش از یکدیگر، انریکه با خواهر و برادرش همراه پدرشان به آمریکا مهاجرت کردند و در میامی ساکن شدند . اودر میامی به یک مدرسه خصوصی با اعتباررفت .وی شروع به تمرین در موسیقی کرد بدون اینکه والدینش بفهمند و بعد از یک سال درس خواندن در دانشگاه در رشته مدیریت بازرگانی تصمیم گرفت علاقه خود را در موسیقی دنبال کند . در سال 1995 او خود را به عنوان یک خواننده ناشناخته آمریکای مرکزی و با اسم Enrique Martinez معرفی کرد.

پدر انریکو

پس از خبر وسیع ربوده شدن پدر بزرگ او دکتر خولیو ایگلسیاس پوگا به دست گروه اتا باسک (که البته دو هفته بعد بدون هیچگونه صدمهٔ پیدا شد)، او به میامی، فلوریدا، ایالات متحده در سال ۱۹۸۳، در سن ۸ سالگی نقل مکان کرد تا با پدر خود زندگی کند.با این حال پدرش به ندرت در خانه بود و او به دست دایه‌ای به نام الویرا الوارز رشد نمود.و به مادر خود در هر تابستان سر می‌زد.

در میامی، انریکو از نعمت و تجمل پسر یک ملیونر بودن لذت برد ولی بعدها ذوق و قریحهٔ خود را برای چیزهای ساده تر توسعه داد، حقیقتی که بعد‌ها نمای کنسرت او را با ظاهر شدن در البسهٔ ساده مانند پیرهن‌های نخی سپید و جین جلوه گر شد.

پیشه هنری

در هنگامیکه در دانشگاه میامی، مشغول به تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی بود، تصمیم گرفت حرفهٔ موسیقی خود را دنبال کند اما فاقد سرمایه لازم برای ضبط یک نمونه نوار بود.چون خواسته بود که بلند پروازی خود را از خانواده اش پنهان نگه دارد از دایه خود، الیوارس، ۲۰۰۰$ قرض کرد. آزمایش خوانندگی او را، مدیر برنامهی آیندهٔ او، فرمن مارتی‌نز انجام داد و تحت تأثیر کار انریکه قرار گرفت. با نام مستعار «انریکو مارتی نز»، این دو ترانه نمونه او را برای شرکت‌های مختلف ضبط فرستادند. ماه‌ها بعد، انریکو قرار دادی با فونوسیوا امضا کرد و سپس به تورنتو، کانادا رفت تا نخستین آلبوم خود را در کمال گمنامی ضبط کند.

به خواست وی برای کم اهمیت کردن نسب خانوادگی وی، ایستگاه‌های رادیو او را تنها با نام انریکو معرفی نمودند.

انریکو اولین آلبوم خود را در سال 1996 به نام Enrique Iglesias به بازار عرضه کرد که در سه ماه بیشتر از یک میلیون کپی از آن فروخت و توانست اولین جایزه Gold را در پرتغال فقط در عرض 7 روز بدست آورد که بعد از آن بیش از 6 میلیون کپی در سرتاسر جهان فروخت .
دومین آلبوم خود به نام Vivir در سال 1997 بیش از 5 میلیون دیسک فروش داشت و بعد از آن انریکو به اولین تور دور دنیا رفت . آلبوم های اسپانیایی زبان او در عرض 3 سال بیش از 17 میلیون فروش داشتند .
در سال 1998 آلبوم Cosas Del Amor را عرضه کرد و بعد از آن آلبوم Enrique آمد که اولین آلبوم انگلیسی زبان او بود و جایزه Gold یا Platinum را بدست آورد و بیش از 23 میلیون در جهان فروش داشت .
بعد از آلبوم Escape در سال 2001 ، آلبومی با زبان اسپانیایی به نام Quizás را ساخت و سال بعد یعنی در2003 دوباره آلبومی انگلیسی زبان به نام Seven ساخت و  آلبوم  Not In Love  که Remix هایی از آهنگ های Addicted و Not In Love آلبوم Seven اوست و در سال 2004 ساخته شد.

وضعیت شهرت

او چند بار در رسانه‌ها بصورت مهمان خود را نشان داده‌است. او در برنامه تلویزیونی (تاک شواپرا وینفری مهمان بوده که با غافل گیری یکی از طرفداران خود، همهٔ روز را با او گذراند. همچنین در پریمیوس یووتنود نیز حضور پیدا کرده و مهمان موسیقی آخرین پخش شوی تلویزیونی دیگو مارادونا در آرژانتین بوده‌است.

او در چندین آگهی تبلیغاتی برای عطر تامی هیلفیگر به نام True Star Man (ستارهٔ راستین مرد) ظاهر شده‌است که آن را تصدیق می‌کند در حال پخش آهنگ زمینهٔ «Ring My Bell» (زنگ م را بزن) که یکی از ترانه‌های آخرین آلبوم او می‌باشد. هم چنین در سری آخر Extreme Makeover:Home Edition (باز سازی شدید: ویرایش خانگی) با خواندن ترانه‌ای به نام «Somebody's Me» (او یکی منم) باز از آخرین آلبومش حضور داشته‌است.

اخیراًٌ در کنسرت‌های یکبارهٔ خود در ایتالیا، اروگوئه و اسرائیل هم چنین در جشنی از شبکه تلویزیونی MTV در بندر مالاگا در جنوب اسپانیا همراه با پائولینا روبیو زنده خوانده‌است و سری کنسرت‌های خود را در ایالات متحده اتمام کرده‌است. «تور برای طرفداران» او شامل مجموعهٔ بسیاری از آهنگ‌های قدیمی‌تر وی و نیز ترانه‌های تازهٔ او در انگلیسی و اسپانیولی بود.

انریکودر قسمت مورخ ۷ مه ۲۰۰۷ «دوتا و نصفی مرد» (Two and a half men) با نقش «فرناندو» یک تعمیرکار ظاهر شد.

و در سال 2007 با البوم Insomniac دوباره هنر ناب خودش را نشان داد.
آلبوم نخست او موفقیت زیادی به همراه داشت و در آن ایام بیش از 6 میلیون نسخه فروش رفت.آلبوم دومشVivir هم بیش از 8 میلیون نسخه فروش کرد.
استعداد انریکو باعث گسترش حوزه خوانندگی او به چندین زبان گردید. او به تلویزیونMTV گفت : « بله ، من می خواهم بهترین خواننده هر دو زبان باشم
من علاقه دارم موسیقی پاپ اجرا کنم، چرا که علاقه من همچون یک کودک روز به روز افزون می شود.
جوایز او عبارتند از:
بهترین اجراکننده لاتین در سال 1996
بیل بورد هنرمند سال در سال 1996
بیل بورد آلبوم سال برای Vivirدو جایزه از موزیک آمریکا
جایزه موزیک جهانی
هشت جایزه Premio Lo Nuestro
دو جایزه ACE اجراکننده سال
جایزه ارزشمند ASCAP برای بهترین آهنگ ساز در سال 1996 و 1997
و ...

نخستین تک آهنگ از آلبوم تازهٔ او Insomniac به نام «تو می‌دونی؟ (ترانهٔ پینگ پنگ)» منتشر شده در ۱۲ ژوئن ۲۰۰۷ اولین بار در رادیوی رایان سیکرست KIS-FM در ۱۰ آوریل ۲۰۰۷ پخش گردید. همچنین در کنسرت Live Earth ,German leg در هامبورگ در ۱۵ مه ۲۰۰۷ اجرا داشته‌است. انریکو ترانهٔ «تو می‌دونی؟» و «Hero (قهرمان)» را در نوار زندهٔ سری تلویزیونی آمریکایی رقص با ستارگان (Dancing with Stars) خوانده‌است.

ابتدا تصویر جلد آلبوم Insomniac

اینسومنیاک,(بی خواب) نام هشتمین آلبوم و چهارمین آلبوم انگلیسی انریکوایگلسیاس است. در این آلبوم جان شنکز،کریستین لاندین،شون گرت،اندرس بگه،مارک تیلور،استار گیت و ماراتون با وی همکاری داشته اند. همچنین این آلبوم شامل اولین همکاری با یک رپر و یک بازخوانی از ترانه ای به نام Tired of being sorry (خسته از متاسف بودن) از گروه مستقل رینگ ساید است. گفته می شود که این آلبوم با کارهای پیشین انریکه متفاوت است و آمیخته ای بیشتری است از شیوه ی پاپ معاصر تا آلبوم های قبلی وی ،علاوه بر همکاری هیپ هاپ فوق الذکر ،این آلبوم عناصری از موسیقی آر اند بی (ریتم اند بلوز) و لاتین را بکار می برد. این آلبوم در 12 ژوئن 2007 در ایالات متحده و 11 ژوئن در جهان توسط کمپانی گروه موسیقی یونیورسال منتشر شد.

آهنگ ها

 1. Ring My Bells
 2. Push (Feat. Lil' Wayne)
 3. Do You Know (Ping Pong Song)
 4. Somebody's Me
 5. On Top Of You
 6. Tired of Being Sorry
 7. Miss You
 8. Wish I Was Your Lover
 9. Little Girl
 10. Stay Here Tonight
 11. Sweet Isabel
 12. Don't You Forget About Me
 13. Dímelo (Spanish version of Do You Know? (The Ping Pong Song))
 14. Alguien Soy Yo (Spanish version of Somebody's Me)
 15. Amigo Vulnerable (Spanish version of Tired Of Being Sorry)

جالبه که بدونین سیاری از فروشگاه ها آهنگ های ویژه ای را برای بارگذاری از اینترنت ( دانلود) پس از سفارش خریداران ارائه کردند. در میان آنها آهنگ تازه ی Baby hold on (عزیزم صبر کن) بود که با خرید از شرکت تارگت امکان ابتیاع آن وجود داشت.

نسخه های اروپایی آلبوم شامل آهنگ های برای پاداش به خریداران به نام های Hero (قهرمان) ویرایش تاندرپوس و Not in love (عاشق نیستم) با هم خوانی کلیس (میکس برای کلاب آرمند ون هلدن) بود،گرچه نسخ آسیایی تنها شامل آهنگ ها قبلی با یک آهنگ پاداشین بودند.

نام کامل : انریکومیگوئل ایگلسیاس پریسلر
نام پدر : خولیو ایگلسیاس
تاریخ تولد : 8 می 1975
محل تولد : مادرید – اسپانیا
ساکن : شهر میامی در ایالت فلوریدای آمریکا
بازیکن مورد علاقه : لوئیز فیگو
تیم مورد علاقه : رئال مادرید

رنگ مو : قهوه ای تیره
رنگ چشم : قهوه ای
قد : 190 سانتی متر
لقب ها : Quique , “E” , Kike

ازدواج

انریکو ایگلسیاس خواننده محبوب اسپانیا یی با آنا کورنیکو فا Anna Kournikova تنیسور روسی ازدواج کرد . این زوج طی مراسمی مخفیانه در پورتو والارتا مکزیکو با یکدیگر ازدواج کردند . هیچ کس از این ازدواج اطلاع نداشت تا این که آنا خانومش در یک مسابقه تنیس خیریه بدون مقدمه رو به تماشاگران کرد و به آنها اعلام کرد که یک ماهی است که با انریکو ازدواج کرده است. او در حالی که می خندید گفت : می دانم همه شما شوکه شدید . ولی این تصمیم من و انریکو بود . می خواستیم یک ماه بدون درد سر در کنار هم باشیم و ماه عسل خود را با آرامش برگزار کنیم . باید بگویم انریکو همسر بی نظیری است و خوشحالم که با او ازدواج کرده ام .
آنا کورنیکووا تنیسور مشهور روسی در سپتامبر 2002 به خاطر کمردرد از دنیای حرفه ای تنیس خداحافظی کردو اکنون بیشتر در مسابقات خیریه شرکت می کند . او در یکی از همین مسابقات با انریکو آشنا شد که این آشنایی پس از مدت کوتاهی منجر به ازدواج شد .

نکات خواندنی درباره انریکه ایگلسیاس Enrique Iglesias

1. نام کامل : Enrique Miguel Iglesias Prysler
2. تاریخ تولد : 8 می 1975 – 18 اردیبهشت 1354
3. نشانه ماه تولد : گاو
5. پدر : خولیو ایگلسیاس (معروفترین خواننده اسپانیا)
6. مادر : Isabel Prysler جامعه شناس و خبرنگار
7. پدر و مادر وی زمانی که او تنها 5 سال سن داشت از هم جدا شدند
8. قد : 188 سانتی متر
9. سایز پا : 44
10. رنگ چشم و رنگ مو : هر دو قهوه ای روشن
11. وی یک خواهر و یک برادر دارد که هر دو از او بزرگتر هستند. چهار خواهر ناتنی نیز دارد
12. انریکه قبل از هر کنسرت چای چینی می نوشد
13. خودش را اول یک شاعر و بعد یک خواننده می داند
14. علاقه زیادی به حیوانات خانگی دارد

15. دوست دارد هر شب تا نزدیک صبح در دیسکو باشد و برقصد و تا ظهر روز
بعد بخوابد
16. مرلین مونرو از هنرپیشه های مورد علاقه اوست
17. او می گوید بدترین کاری که در دوران بچگی کرده است شکاندن پاهای یکی از سگهایش بوده است.
18. عاشق موج سواری است اما یک بار در هنگام موج سواری با درخت بزرگی برخورد کرده و شش روز در کما بود
19. اولین الگویش سوپرمن بوده است.
20. در ابتدای خوانندگی اولین آرزویش تور دور دنیا بوده است
21. بشقاب پرنده را باور دارد
22. هیچ وقت بیشتر از بیست دلار توی جیبش نمی گذارد
23. رنگ های مورد علاقه اش خاکستری سفید سیاه آبی و قرمز است
24. محبوبترین کلاهش کلاه آبی رنگ اوست زیرا یکی از دوستانش که فوت کرده
است این کلاه را به او هدیه کرده است.
25. از اولین قرار با یک دختر برای آشنایی با وی متنفر است.
26. هم اکنون در میامی زندگی می کند
27. علاقه زیادی به اتومبیل های کروکی دارد
28. غذای مورد علاقه اش همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده است
29. از سیگارو مشروبات الکلی متنفر است
30. بیکاری دیوانه اش می کند
31. خودش را آدم صادقی می داند که همواره جرع صداقتش را می کشد
32. در طی سه سال به طور پیاپی شماره یک بود
33. تمامی هفت آلبوم او جمعا سی میلیون نسخه فروش رفته اند
34. او با اولین آلبوم خود توانست جایزه Grammy را از چنگ ریکی مارتین در
آورد
35. دو تا سریال آبکی آمریکای لاتین با آهنگ های او معروف شدند
36. ترانه سرایی را از سن شانزده سالگی آغاز و در یک اتاق بسیار کوچک که
متعلق به یکی از دوستان پدرش بود اغاز کرد
37. الگوی او در بین خواننده ها در جوانیLionel Richie بوده است که انریکه در آلبوم Escape خود نیز یک ترانه با عنوانTo Love A Woman با وی خوانده
است.
38. چهار آلبوم او اسپانیایی و سه آلبوم دیگرش انگلیسی هستند
39. در اولین آلبوم خود برای اینکه خودش را از پدرش جدا کند از نام خانوادگی Martinez بر روی نوارهای خود استفاده کرد
40. گروه های موسیقی دهه 80 مانندِDire Straits و The Police را دوست دارد
41. سه آلبوم خود را با Fonovisa ضبط و پخش کرده است
42. در بیش از 150 سالن در سراسر جهان کنسرت اجرا کرده است
43. اصلا دوست ندارد او را یک ریکی مارتین دیگر صدا کنند
44. گروهی که آهنگ Believe را برای Cher نوشته بودند آهنگ Bailamos را
برای انریکه نوشتنند
45. از بچگی به شوخی با مردم علاقه زیادی دارد
46. او معتقد است بوی طبیعی بدن بهتر از بوی عطر یا ادکلن است
47. هرگز از خوردن صدف سرخ شده سیر نمی شود
48. لباس غیر رسمی مورد علاقه اش جین و تی شرت است
49. اولین آلبوم او با نام Enrique Iglesias در 25 سپتامبر 1995 به بازار عرضه
شد
50. دومین آلبوم او با نام Vivir در 26 ژانویه 1997 به بازار عرضه شد.

 

51. سومین آلبوم او با نام Cosas Del Amor در 1 سپتامبر 1998 به بازار عرضه
شد
52. فیلم های مورد علاقه اش ایندیانا جنز و مهاجمین صندوقچه گمشده هستند
53. بازیگر زن مورد علاقه اش مریل استرپ است
54. انواع سالاد اسپانیایی را دوست دارد
55. تا قبل از حضور در تبلیغ ساعت Viceroy هرگز به دستش ساعت نبسته بود
56. مدیر برنامه های او Rafael Perez Botija کسی است که قبل از این مدیر
برنامه های پدرش نیز بوده است
57. بهترین هدیه کریسمس برای او گذراندن تعطیلات به همراه دوستانش است
58. فارق التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه میامی است
59. هنگام خواب باید یک بالش لای پاهایش بگذارد
60. تلفظ صحیح اسم او انریکه است و انریکو یک اسم ایتالیایی است
61. او بعد از پدرش و Antonio Banderas در اسپانیا محبوبترین مرد است
62. او علاقه خاصی به مسواک زدن دارد و روزی پنج بار مسواک می زند
63. بسیاری از منتقدان او به خاطر ریش زیر چانه اش و تی شرت هایی که
می پوشد به او لقب بچه سوسول را داده اند
64. او در فوتبال یک بازیکن فوق العاده است
65. او یک خواننده مردمی است
66. از اینکه دیگران بدون شناخت درباره او قضاوت کنند بیزار است
67. بازیگر مرد محبوب او آنتونی هاپکینز است
68. شخصیت کارتونی مورد علاقه اش باگزبانی است
69. علاقه زیادی به خواندن آثار ارنست همینگوی دارد
70. تا کنون هزاران بار کارتون پینوکیو را دیده است
71. انریکه در بیش از 50 برنامه تلویزیونی مجریگری کرده است
72. مسافرت را خیلی دوست دارد
73. دوستان کم اما وفاداری دارد
74. تعطیلات محبوبش کریسمس است
75. آنا کارنیکوا تنیسور معروف روسی کسی است که انریکه قصد ازدواج با او
را دارد و کلیپ Escape را نیز به همراه او ساخته است
76. آنا کارنیکوا پس از دوستی با انریکه یک بار او را به خاطر کلیپ
Addicted ترک کرده و انریکه نیز از دوری او اشک ریخته بود
77. خودش را با مطالعه مجلات به روز نگه می دارد
78. می خواهد هوانوردی یاد بگیرد
79. شعار زندگیش تلاش برای شاد زیستن است
80. هر وقت که دیدید انریکه غیبش زد سری به برگر مک دونالد یا کینگ در آن
محل بزنید
81. برادر او Julio معروف به Junior ترانه باور کن گوگوش را خوانده است
82. خواهرش Chabeli گوینده اخبار تلویزیون است
83. در آلبوم سال 1999 خود با نام Enrique یک آهنگ با Withney Houston اجرا کرده بود و قبل از این آهنگ حتی یک بار هم با Withney Houston
ملاقات نکرده بود
84. هنگامی که پدر و مادرش از هم جدا شدند مادرش همان موقع و پدرش نیز درسن 52 سالگی ازدواج مجدد کردند
85. او قصد دارد نام خود را در کتاب رکوردهای دنیا بالاتر از نام پدرش ثبت کنند
86. یکی از مخالفان جناح انریکه نام آهنگ Bailamos او را به
Got A Mole تغییر داده است
87. این شایعه بود که Christina Aguilera خواننده آمریکایی با او روابطی داشته
است این شایعه پس از اجرای این دو با آهنگFuture در شبکه MTV قوت گرفت
88. اغلب در طول اجراهایش پایه بلندگو را روی زمین می بینید یا انریکه را در حال دویدن
89. دوست ندارد در گروه موسیقی لاتین قرار بگیرد زیرا مردم همیشه از یاد
می برند که او اهل مدیترانه است نه کاراییب

90. انریکو رقص سالسا بلد نیست
91. در بین خواننده های فعلی علاقه خاصی به Marc Anthony دارد
92. انریکه اولین کسی بود که در طول مراسم American Music Awards در
قسمت تماشاگران به اجرای برنامه پرداخت
93. انریکه اولین آلبوم خود را به دایه اش Alivaro Olivarez تنها کسی که
می دانست او رویای خواننده شدن در سر داشت تقدیم کرده است
94. بهترین آهنگ او از دید طرفداران آهنگHero از آلبوم Escape است انریکو
ین آهنگ را به جان باختگان حادثه 11 سپتامبر تقدیم کرده است
95. در مدرسه دانش آموز خجالتی بود و دخترها حتی وجودش را احساس
نمی کردند
96. او در ابتدا هرگز دوست نداشته که یک خواننده شود زیرا گفته بود که دوست
ندارد مثل پدرش زن دوست شود
97. او همیشه موقع خواب نیاز به نوشیدنی دارد
98. او پس از قرار گرفتن آهنگ Bailamos در بین آهنگ های فیلم Wild Wild West موفق شد با ویل اسمیت بازیگر نقش اول این فیلم رابطه ای دوستانه برقرار
کند
99. انریکو  آهنگ Quizas خود را به پدر خود تقدیم کرده است
100. انریکو  عاشق برنامه MTV است

 


+ تاریخ جمعه پنجم آذر ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۱۴ بعد از ظهر نویسنده ثمین |